Ur min vardag
Tjuvar!
Satans j*vla tjuvar!!
Kom till jobbet imorse. Såg att arbetsbilen var övertäckt med snö. Men inte nog med det, motorvärmarsladden var helt borta. Nån j*vla idiot hade snott den!! Tur för mig att det var plusgrader och inte -15 som i början av veckan!! Fattar inte vilka otroligt störda idioter det finns där ute… Så jag hade iaf inget annat val än att köpa en ny sladd med arbetskortet, inte sådär tvärbilligt direkt!
Aja, äntligen helg! Blir tacos till middag med Tobias, efteråt mot kvällen kommer Mallan och Julia och vi ska ha mys med gosaker och film __
Skriv ut artikeln | Det här inlägget postades av Jojsan den 2010-03-26 klockan 15:37, och ligger i kategorin Bilder, Irritationsmoment. Du kan följa alla svar på detta inlägg via RSS 2.0. Du kan lämna en kommentar eller skapa en trackback från din egen sida. |
ungefär 13 år sedan
ja, ni i poolen är inte så billiga att ha i drift!
tänk på oss stackare som aldrig fått ha bil i tjänst och får gå vad väderguden än erbjuder för väder, grader och nederbörd, eller om man tar bilen – får betala bensin själv, utan företagskortet =)
nä, skämt osido..
ungefär 13 år sedan
Fy fasen så ruttet! Vilka snåla svin det finns… but karma will get them, haha.